مدیر جدید گروه محیط زیست منصوب شد

27 09 2023
کد خبر : 4949229
تعداد بازدید : 13405

بنا به پیشنهاد رئیس دانشکده منابع طبیعی و طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه گیلان، دکتر سعید نادری به مدت دو سال به سمت مدیر گروه محیط زیست دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان منصوب شد.

 شایان ذکر است پیش از این دکتر علی احمدی ارکمی مسئولیت گروه محیط زیست این دانشکده را بر عهده داشت.

ضمن تقدیر از زحمات دکتر احمدی، برای دکتر نادری آرزوی موفقیت می نماییم.


دسته بندی :
خبرها
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

25 12 2023

ترجمه کتاب «راهنمای جیبی نگارش علمی در تحقیقات آبزی پروری» توسط عضو هیات علمی گروه شیلات

کتاب «راهنمای جیبی نگارش علمی در تحقیقات آبزی پروری» ترجمه دکتر میرمسعود سجادی استاد گروه شیلات دانشکده منابع طبیعی در 122 صفحه توسط انتشارات دانشگاه گیلان منتشر شد. مولف کتاب رودریگ یوسا که تجربه و سابقه کار در زمینه های تخصصی تحقیق، توسعه و مدیریت پروژه و برنامه ریزی آبزی پروری در سازمان های تحقیقاتی بین المللی در آمریکای شمالی، آسیا و آفریقا را دارد و همچنین سردبیری مجلات علمی معتبر آبزی پروری را برعهده داشته است، در این کتاب مطالب مهم مربوط به بهبود نگارش علمی و ابزارهای لازم جهت نگارش مقالات مختلف تحقیقاتی را در اختیار پژوهشگران آبزی پروری قرار می دهد. اهمیت و ضرورت نگارش علمی در تحقیقات آبزی پروری، افراد واجد شرایط نگارش، ویژگی های نگارش خوب و مناسب، اصول نگارش علمی، اخلاق در نگارش علمی، اصالت تحقیق، سرقت ادبی، رعایت اصول اخلاقی در برابر حیوانات، نحوه نگارش پیش نویس مقالات با داوری تخصصی، فرآیند ارسال پیش نویس مقالات به مجلات معتبر علمی، نحوه تهیه و ارائه پاسخ به نظرات داوران و سردبیر، اصلاح پیش نویس مقاله، نگارش گزارش تحقیقاتی، تهیه چکیده کنفرانسی، نگارش مقالات کاری و کنفرانسی و مقالات مجلات عمومی از جمله مباحث مهمی هستند که به تفصیل و به طور گام به گام در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته اند.  برای دانلود فایل این کتاب و همچنین سایر کتاب های الکترونیک دانشگاه گیلان کلیک کنید  

23 12 2023

تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه گیلان و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور منعقد شد

تفاهم نامه همکاری های پژوهشی و مطالعاتی به منظور مدیریت حوزه آبخیز و راه اندازی مزرعه آموزشی -  پژوهشی بین دانشگاه گیلان و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به امضای دکتر فرید نجفی رئیس دانشگاه گیلان و دکتر عباسعلی نوبخت رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور رسید. در راستای این تفاهم نامه، جلسه ای با حضور دکتر نجفی رئیس دانشگاه گیلان، دکتر شعبانیان معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و دکتر رضوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در روز پنجشنبه مورخ 1402/9/30 در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان برگزار گردید. در این نشست پیرامون ایجاد باغ گیاه شناسی درختان هیرکانی، ارسبارانی و زاگرس در دانشکده منابع طبیعی، مکان یابی برای راه اندازی باغ گیاه شناسی در سطح استان، انجام طرح تفصیلی اجرایی  جنگل های هیرکانی توسط دانشگاه گیلان، ایجاد مزرعه آموزشی – پژوهشی(جنگل آموزشی – تحقیقاتی) در زمینی به مساحت حدود 430 هکتار در سری 2 زراعت چوب هفت دغنان بحث و مورد تفاهم طرفین قرار گرفت.

10 06 2023

ترجمه کتاب توسط عضو هیات علمی گروه جنگلداری

کتاب مدیریت جنگل و تغییر اقلیم تالیف پی.اچ. فریر اسمیت، ام.اس.جی برود مدو و جی.ام لینج توسط دکتر حسن پوربابائی عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان و دکتر سپیده سادات ابراهیمی دانش آموخته دکتری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان ترجمه و توسط انتشارات دانشگاه گیلان منتشر شد.  تغییر اقلیم یکی از بزرگ ترین چالش های محیط زیستی جهانی است. در این کتاب نقش جنگل ها در کاهش گازهای گلخانه ای به خصوص گاز دی اکسید کربن به بحث گذاشته و راهکارهای کاهش گاز دی اکسید کربن با جنگلکاری و افزایش سطح جنگل ها ارائه شده است. به علاوه، اثرات تغییر اقلیم بر جنگلها و نقش دولت ها در کاهش گازهای گلخانه ای بیان شده است. همچنین، توزیع ذخایر کربن در جنگل های جهان تشریح شده است. در ضمن، به انرژی و چوب سوخت و نیز جنگلداری در اروپا تحت تاثیر تغییر اقلیم و کاربری اراضی و خاک و مدیریت پسماند پرداخته شده است.